Poradna

Potřebuji natřít dřevo:

Dřevo je nejčastěji používaný přírodní materiál. Chcete-li, aby Vám dlouho vydrželo, musíte o něj odpovídajícím způsobem pečovat.

Největší nepřátele dřeva:

 • vlkost v jakékoliv formě
 • UV záření
 • plísně, houby, roztoči
 • teplo, déšt, mráz

Účinná ochrana-konzervace nátěrem

Způsob ochrany se liší podle vkusu a možností. Nejběžnější ochranou jsou impregnační nátěry, které tvoří viditelný film, lazurovací laky, respektující přírodní strukturu dřeva a krycí emailové barvy.

Potřebuji natřít kov:

Použitím správného základu odhalíte tajemství každého pěkně vypadajícího povrchu. Pro nátěry kovů platí rozdílné požadavky na povrchovou úpravu v interiéru nebo exteriéru. Pro venkovní prostředí volíme nátěrový sýstém o větším počtu vrstev a větší tloušce.

Potřebuji natřít stěny v interiéru:

Úprava interiéru by měla začít představou, k čemu bude prostor sloužit, jak bude vybaven a barevně řešen. K této představě přiberte fakt v jakém stavu se objekt nachází.

Potřebuji natřít nové zdi:

S malováním nových omítek nespěchám, protože podklad musí být dobře vyzrálý (3-6 týdnů).

Potřebuji natřít starší zdi:

Na starších zdech bývají staré nátěry, většinou jsou nesoudržné, je třeba je odstranit oškrábáním a omýt.

Penetrace je základ:

Penetrace zpevní a sjednotí nasákavost podkladu.Vytváří důležitou mezivrstu mezi podkladem a finálním nátěrem. Barva je lépe ukotvena a tím prodlužuje životnost nátěru.

Chci si nechat vymalovat - postup prací

Každý známe přísloví raději vyhořet než se stěhovat nebo malovat.

 1. Co je potřeba zařídit před malováním.
 2. Je důležité se jako na stěhování tak i malování dobře připravit s časovým odstupem.
 3. Vybrat vhodného malíře nebo firmu (internet, doporučení)
 4. Pokud budete vybírat přes internet je dobré si nechat udělat 2-3 nabídky.
 5. Vybrat vhodné barevné kombinace v případě pořízení nového nábytku aby bylo vše sladěno, tady doporučuji ponořit se do různých časopisů nebo se nechat inspirovat na internetu. Popřípadě pozvat na pomoc bytového architekta.
 6. Dojednat si s malířem nebo firmou termín zahájení který Vám bude vyhovovat.
 7. Den před malováním připravit místnosti, tedy sundat vše ze stěn, odsunout nábytek cca 1m od stěn, odpojit spotřebiče, odnést různé ozdoby atd.

Jak jsem to začínal raději vyhořet než ... Pokud ale toto všechno absolvujete tak Vám mohu zaručit, že výsledek bude stát za tu námahu a starosti. A ten pocit čistého a útulného domova je k nezaplacení.

Fasáda:

Základním předpokladem dlouhé životnosti je jejich odolnost vůči vodě a atmosferickým vlivům. Fasádní nátěrové systémy jsou rozdělené na akrylátové, silikátové, silikonové, minerální.

Informace jsou čerpány z firmy Adex

© 2014 www.malbycila.cz - malířské a natěračské práce | AP | vyfotografovala Gabriela Nováková Design | vytvořil WebdesignHrabec